Otázka zastrešenia je aktuálna pri každom type bazéna. Či už chcete ochrániť bazén od nečistôt, alebo chcete ochrániť záhradný bazén a predĺžiť si sezónu. Pri voľbe správneho typu zastrešenia však záleží aj od typu bazéna. Aké sú rozdiely? Je potrebné voliť iný typ zastrešenia ak je bazén zapustený, alebo s vysokým okrajom?

Zapustený bazén

Klasický typ bazéna, ktorý sa zapustí do zeme a je buď totožný s okolitým okrajom, alebo ostáva pod úrovňou. Takýto typ bazéna je možné zastrešiť aj roletami alebo bazénovými plachtami. Ide však o typ zastrešenia, ktorý viac ako na dlhodobé riešenie, patrí do kategórie provizórnych. Pri zapustenom bazéne je preto tiež vhodné voliť nadzemné zastrešenie. Môže ísť však o nízky typ zastrešenia či už fixný alebo posuvný.

Takýto typ zastrešenia je vhodný pre bazény, ktoré chcete ochrániť, udržať vodu teplejšiu, ale pre nízku výšku zastrešenia si nepredĺžite kúpaciu sezónu. Aj pri nízkych zastrešeniach sú veľmi praktické bočné dvere umožňujúce vstup do bazénu zo strany segmentu. Pri vysokom type zastrešenia však môžete mať doslova kompletný krytý bazén. Pre zapustené bazény si tak môžete vybrať, či chcete nízky alebo vysoký, prípadne oblúkový typ zastrešenia.

Bazény s vysokým okrajom

V tomto prípade je potrebné uvažovať o zastrešení oblúkovom, prípadne zastrešení vysokom s ukotvením k stene domu alebo o bezkoľajnicovom systéme, ktorý môže byť široký až 10 metrov. Vytvorí tak prakticky celú samostatnú miestnosť pre váš bazén. Ideálne riešenie, ktorému nebude brániť ani bazén s vysokým okrajom, či dokonca samostatne stojaci bazén.

Pod takýto typ zastrešenia môžete skryť napríklad nielen bazén, ale spoločne aj vírivku. Ideálne riešenie pre ľudí, ktorí si chcú predĺžiť kúpaciu sezónu a užívať si vonkajší bazén, ktorý sa v prípade potreby premení aj na vnútorný. Na rozdiel od zapusteného bazéna tie s vysokým okrajom jednoducho potrebujú aj vyššie zastrešenie.

Kvalitné zastrešenie pre zapustené bazény aj s vysokým okrajom

Ideálnym riešením pre oba typy bazénov je systém zastrešenia na bazény Aquacomet. Môžete si vybrať z viacerých prevedení. Či už pôjde o koľajnicové, bezkoľajnicové, teleskopicky pohyblivé aj fixné zastrešenia pre nízke aj vysoké bazény. Sú ideálnou voľbou bez ohľadu na to aký bazén máte a ako ho plánujete zastrešiť. Kvalitu Aquacomet od firmy TECHCON s.r.o. reprezentuje hliníkový profilový systém, UV stabilizovaný karbonát a kvalitnú izoláciu zabezpečuje EPDM gumové tesnenie. Voľba, ktorá vás nesklame.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.