Bazén nie je len miestom zábavy, ale môže do veľkej miery predstavovať aj nebezpečenstvo. A to hlavne pre malé deti aj domáce zvieratá. Niekedy stačí chvíľka nepozornosti a nešťastie sa stane na celý život. Zastrešenie bazéna je jedným z bezpečnostných prvkov, kvôli ktorému môžu rodičia poslať deti hrať sa na záhradu bez obáv.

Čo všetko hrozí pri bazéne?

Zastrešenie bazéna sa často vníma ako estetický a ochranný prvok pre samotný bazén. Nie je to však len o ochrane, ale aj bezpečnosti. Táto téma sa do popredia dostáva čoraz viac. Kryt na bazén na záhrade môže pomôcť odvrátiť nešťastie. Môže sa stať, že dieťa pri chvíľke nepozornosti spadne cez okraj bazéna a hrozí riziko smrti. Rovnako aj domáce zvieratá sa môžu vybrať cez záhradu a pošmyknutie môže skončiť utopením. Kryt na bazén v takomto prípade zabezpečí, že budete mať pokoj na duši, aj keď deti na záhrade na malú chvíľu stratíte z dohľadu. Nebezpečenstvo v bazéne im nehrozí.

Zastrešenie bez obáv

Ak je reč o bezpečnosti, tak jedným z dôležitých pojmov je spoľahlivosť a kvalita materiálov. Malé zvieratá ochráni aj bezpečnostná plachta na bazén. No ak už pobehujú po záhrade deti, býva často nedostatočným riešením. Súčasne nie je nič horšie, ako falošný pocit bezpečia. Ten sa dostavuje hlavne v situáciách, ak si síce myslíte, že použijete kryty na bazén, ale tie nie je sú kvalitné tak, aby boli dostatočne pevné, odolné a dieťa sa cez ne môže rýchlo prešmyknúť. Preto kryty od spoločnosti Aquacomet vykazujú špičkovú kvalitu. Máte istotu, že materiály sú certifikované inštitútom zabezpečovania kvality. Funkčnosť, životnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom boli preukázané výpočtami a experimentálne. Rovnako, ako kvalitné tesnenia a koľajnicové systémy. Všetko dokonale sedí, aby ste boli v bezpečí.

Uzamknutie je dôležité

Ak máte doma malé deti, samozrejme je tomu potrebné prispôsobiť aj kryt bazénu. Dvaja dospelí ľudia v dome nepotrebujú riešiť otázku bezpečnosti tak akútne, ako rodina s malými nezbednikmi. Preto je v takomto prípade dôležité použiť zastrešenie, ktoré sa dá uzamknúť. Aj takéto má spoločnosť Aquacomet vo svojej ponuke. Každý kto má totiž malé dieťa vie, že čo nie je zamknuté, nie je pred nimi schované. Preto je možnosť uzamknúť bazénový kryt dôležitá pre pocit bezpečia. A kľúče prirodzene odložené mimo dosahu detských rúk.

Uzatvorenie celej miestnosti

Bazénové zastrešenie Aquacomet od firmy TECHCON s.r.o. umožňuje nízke zastrešenie, ktoré pohodlne slúži ako ochranný prvok bazéna, ale rovnako tak aj zastrešenie vysoké. To môže zohrávať z hľadiska bezpečnosti rovnako dôležité postavenie. Hlavne, ak chcete napríklad bazén využívať ako krytý bazén celoročne. Kryt postavený ako samostatná miestnosť s dverami umožňuje vstup dieťaťa do priestoru bazéna len v sprievode rodiča. Zároveň tak vytvára priestor na plnohodnotný krytý bazén a pomocou neho je možné dbať aj na zdravie detí, ktoré majú celoročne možnosť vhodného pohybu, ktorým plávanie určite je. 

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.