Ak premýšľate nad voľbou zastrešenia bazéna, určite vám pre lepšiu orientáciu pomôžu tipy, v ktorých sa pozrieme na výhody jednotlivých typov zastrešenia pre bazén. Pretože nie je zastrešenie ako zastrešenie a strecha na bazén do veľkej miery dokáže ovplyvniť jeho vzhľad aj funkčnosť.

Kruhové zastrešenie bez koľajníc

Ideálny typ zastrešenia pre vírivky a malé kruhové bazény. Využiteľné nielen počas leta, ale napríklad aj v zimnom období, ak si chcete užiť príjemný pobyt v horúcej vírivke, alebo sa naopak túžite v zime v bazéne otužovať, je to ideálna možnosť práve pre tieto prípady. Kruhové zastrešenie sa veľmi ľahko otvára a kvalitný polykarbonát je garantom dlhej životnosti.

Supernízky typ

Ideálne pre zapustené bazény. Je extrémne elegantný a výhodou je, že prakticky nijako nezasahuje do estetiky záhrady a je vysoko bezpečný. Na druhej strane ide prakticky len o ochranu, ktorá ochráni vodu aj samotný bazén, ale nedá sa využiť ako kryt pri plávaní v bazéne. Ide o veľmi obľúbené posuvné prekrytie bazéna hlavne pri moderných stavbách domov.

Plnohodnotné bazénové zastrešenie bez koľajnice

Pýtate sa, ako sa teda takéto zastrešenie dá otvárať? Je možné odklopiť strešné časti, alebo otvoriť celé bloky. No je možnosť vojsť do zastrešenia aj praktickými dvermi. Prekrytie bazénov bez koľajníc dokáže vytvoriť unikátne riešenie prakticky plnej krytej plavárne a to počas každého ročného obdobia. Ideálne pre bazény, ktoré ste si vybudovali napríklad v záhrade a nie sú blízko pri dome. 

Kryt C-line

Vynikajúca alternatíva pre bazény, ktoré sú postavené blízko domu. Napríklad na terase a takáto stavba môže veľmi pripomínať zimnú záhradu, ale s bazénom 🙂 . Umožňujú zastrešenie bazéna napojiť na stavbu. Vďaka tomu získate príjemnú krytú plaváreň s vstupom priamo z domu ale rovnako aj do záhrady. Kryt je samozrejme možné v prípade potreby variabilne odtiahnuť, aby ste si užili počas leta aj dostatok príjemného slnka. 

Vysoké typy zastrešenia

Na rozdiel od nízkeho sú značne viditeľnejšie, ale zároveň poskytujú aj vysoký komfort pri kúpaní. Majú vysokú mieru izolácie a preto je možné vďaka tomuto zastrešeniu premeniť váš bazén na celoročné kúpanie. Ide o najrýchlejšiu a najefektívnejšiu možnosť vybudovania malej krytej plavárne priamo pri dome.

Kvalitné zastrešenie je základom

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek typ zastrešenia, dôležitá je kvalita jeho prevedenia. Pri spoločnosti Aquacomet od firmy TECHCON s.r.o. máte istotu, že materiály sú certifikované inštitútom zabezpečovania kvality. Funkčnosť, životnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom boli preukázané výpočtami a experimentálne. Rovnako, ako kvalitné tesnenia a koľajnicové systémy. 

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.