Ak ste už so svojím bazénom prežili aspoň jednu zimu, viete, že v tomto ročnom období a pred ním sa stretávate s rôznymi problémami. Tie najväčšie sa týkajú toho, ako ho vhodne zakryť, aby sezónu mrazov a snehu bez ujmy prežil. Stačí kryt na bazén? Prípadne plachta? Nebude tak zazimovanie bazéna nedostatočné? Aj to sú niektoré otázky, s ktorými sa často stretávame.

Rozhodli sme sa pre vás teda spísať najčastejšie problémy, s ktorými sa pri krytoch a plachtách stretávame. Opíšeme si aj to, ako im zastrešenie bazéna šikovne pomôže predchádzať.

Plachta na bazén nestačí a často ani kryt

Zdá sa, že v našich končinách už nepadá toľko snehu, ako kedysi. Keď k tomu však už dôjde, majitelia bazénov nebývajú nadšení. Predovšetkým tí, ktorí ten svoj zazimovali iba pomocou labilnej plachty či obyčajného krytu. 

Tieto spôsoby totiž majú svoje medzery – v istých prípadoch doslovné. 

Stačí totiž, že kryt na bazén či alternatívne plachta nie sú poriadne upevnené a nešťastie je na svete. Stačí totiž poryv vetra a celý systém sa zrúti dovnútra. Nielenže je potom potrebné ho naprávať, často pri tom dôjde k jeho nezvratnému poškodeniu. Inými slovami, ďalšie zbytočné náklady. 

Spomenuli sme sneh. Keď ho napadne hromada, ide o akési „záťažové testy“ vášho krytu či plachty. Čerstvo napadaný vlhký sneh je totiž ťažký a to spôsobuje na podklad mechanický tlak. Vydržia ho máloktoré plachty a kryty na tom nie sú o nič lepšie. A ak ste použili na zazimovanie bazéna PET fľaše, nechcite po výdatnom snežení a silnom vetre vidieť tú spúšť.

Zastrešenie bazéna rieši aj energetické problémy

Na všetky uvedené problémy existuje jedno praktické, ale aj estetické riešenie. Áno, hovoríme o zastrešení bazéna.

Kvalitnú remeselnú prácu vám totiž vietor neodfúkne. Nemusíte teda pri každej prudšej zmene počasia utekať k oknu, či je ešte plachta pripevnená a nemá ju už sused na streche. Zastrešenie bazéna je pevné, jeho konštrukcia robustná a odolná

Poradí si tiež s padajúcim snehom, ktorý tak vôbec neprichádza do kontaktu s hladinou vody a bazénom samotným. A nielen v zime sa oplatí, chráni aj pred dažďom.

V neposlednom rade vám zastrešenie bazéna umožňuje predĺžiť si sezónu. Kúpať sa totiž môžete výrazne dlhšie, než v nechránenom exteriéri. S tým úzko súvisí aj energetická úspora, keďže zastrešenie bazéna bráni nadbytočnému odparovaniu vody a chráni aj pred mechanickým znečistením, čo opäť šetrí peniaze, ale aj čas potrebný na údržbu.

Ako vidieť, prudká zima si hravo poradí ako s krytom, tak s plachtou na bazén. Načo riskovať, keď máte k dispozícii efektívne riešenie? Zazimovanie bazéna a jeho zastrešenie idú ruka v ruke. Doprajte si energeticky efektívne a estetické riešenie, a zbavte sa zbytočných problémov. 

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.