Či sa nám to páči, alebo nie, akonáhle napustíme do bazéna vodu, naštartuje sa proces jej znečisťovania. Existuje však niekoľko možností, ktoré ho síce nedokážu zastaviť, ale výrazne spomalia. To znamená, že budete mať vodu čistú dlhšie a jej čistenie vás bude stáť menej námahy.

Kvalitný filter

Veľmi dôležitá súčasť bazéna, na ktorú mnoho majiteľov zabudne, hlavne ak si kúpia menší nafukovací, alebo voľne stojaci bazén. Aj tu je potrebné zabezpečiť filtrácie na bazén, pretože inak sa voda veľmi rýchlo znečistí. Čistá voda v bazéne totiž vydrží po napustení doslova len niekoľko hodín. Filter pritom zbavuje vodu nielen nečistôt, ale zabezpečí aj jej prúdenie, čo je pre správnu mikroflóru v bazéne určite dôležité.

Vysávajte bazén

Vysávanie je skvelý nástroj, ako sa zbaviť nečistôt. Poznáme to z domácnosti a podobný princíp sa uplatňuje aj pri čistení bazéna. Mnoho nečistôt sadne k zemi, prípadne sa usadia na bokoch bazéna. A tu prichádza na scénu bazénový vysávač. Jeho pomocou rýchlo eliminujete ako nečistoty, tak aj usadeniny. Ako vysávať bazén závisí od použitého vysávača aj typu bazéna. No v súčasnosti existujú aj robotické vysávače. Čo vám uľahčí prácu. Použiť sa však dajú len pri určitých typoch bazéna.

Solárna sprcha

Mala by byť súčasťou bazéna. Na kúpalisku sú sprchy pred vstupom do bazéna povinné a inak by to nemalo byť ani pri domácom použití. Problémom je totiž mastnota, nečistota a baktérie z pokožky, ktoré si bez sprchy do stojatej vody bazéna zanesieme. Voda sa omnoho rýchlejšie znečistí a bude potrebné ju vymeniť, alebo používať silnejšiu chémiu. Čo je omnoho náročnejšie, ako dať si jednu rýchlu sprchu pred vstupom. 

Použite sieťku

Rýchlym a lacným pomocníkom je využitie sieťky, aby ste dokázali odstrániť nečistoty, ktoré dopadnú do bazéna počas doby jeho používania čo najskôr. Napríklad spadnuté lístie, utopený hmyz a podobne. Sieťkou ich vylovíte a oni sa nerozmnožia, neznížia kvalitu vody a nestanú sa zdrojom choroboplodných zárodkov. Pri kúpaní v domácom bazéne platí, že sieťka by mala byť jednoducho vždy poruke.

Zastrešenie bazéna

Kvalitné za prekrytie bazéna je veľmi výhodnou možnosťou, ako sa zbaviť negatívnych vplyvov okolia na vodu v bazéne.  Zastrešenie  Aquacomet od firmy TECHCON s.r.o. zabezpečí dokonalé krytie vďaka stabilnému hliníkovému profilu.  UV stabilizovaný karbonát je zárukou, že bazénová chémia nezníži svoj účinok a kvalitnú izoláciu zabezpečuje EPDM gumové tesnenie. Takže do bazéna sa vám nedostanú ani nečistoty z okolia. Navyše zastrešenie chráni pred dažďovou vodou omnoho dokonalejšie ako napríklad krycia plachta na bazén, alebo akýkoľvek iný kryt na bazén. 

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.