Zastrešenie bazéna je praktické, estetické a bezpečné. Existuje však niekoľko druhov zastrešovacích systémov, z ktorých každý má svoje výhody aj obmedzenia. Netreba však zabúdať na to, že bazén je investícia na mnoho rokov a minimálne tak odolná by preto mala byť aj konštrukcia zastrešenia bazéna.

Kruhové zastrešenie

Ide o zastrešenie vhodné napríklad nad vírivky alebo menšie kruhové bazény. 

Kruhový typ možné obvykle objednať v dvoch veľkostiach. Priestor pod krytom vám umožňuje využívať bazén aj pri horšom počasí. Kryt je veľmi ľahko otváraný až na 50% jeho plochy povrchu. To znamená, že ak je slnečný deň, môžete ho prakticky celý odtiahnuť. 

Ide o ľahkú konštrukciu, ktorá nepotrebuje koľajnice. Je možné ho presúvať a využívať aj ako prenosný kryt.  

Pevné zastrešenie bez koľajníc

Pevné zastrešenie je vhodné inštalovať okolo zapustených bazénov. Konštrukcia zastrešenia bazéna je stabilná pevná a stáva sa tak doslova súčasťou, ale aj ozdobou bazéna.  Tu je možné si vybrať niekoľko rôznorodých variácií podľa toho, aká vašej záhrade a vám bude vyhovovať. 

Nízke zastrešenie

Ide o posuvnú konštrukciu nad celým bazénom. Nižší variant je lacnejší. Uzatvorí bazén a dá sa posúvať nad celú hladinu a rovnako odtiahnuť. V prípade kvalitnej konštrukcie  jednotlivých segmentov plní najlepšiu ochrannú funkciu napríklad pred neželanými pádmi detí do vody, ochranou pred vychladením a znečistením vody. Ide však o konštrukciu, ktorú môžete mať zatiahnutú a v prípade kúpania je potrebné ju celú odtiahnuť. 

Svojou kvalitou vyniká napríklad model Horizon, ktorý  je najnižším zastrešením spoločnosti Techcon-SK. Bo vyvinutý, aby pokryl čoraz väčší dopyt trhu po extrémne nízkych zastrešeniach. 

Vysoké zastrešenie

Predstavuje kvalitatívny, funkčný aj estetický vrchol zastrešenia. Medzi výhody patrí komplexné zastrešenie bazéna. Avšak pri kúpaní nie je potrebné ho zakaždým dotiahnuť celé. Môže slúžiť napríklad ako tienidlo pred vetrom a vy si užijete príjemný deň v bazéne. Rovnako je možné prekrytie použiť aj ako tienenie pred horúcim slnkom a môžete si v bazéne oddýchnuť od horúčavy.

Pritom spĺňa všetky výhody ostatných zastrešujúcich konštrukcií bazéna od vyššej bezpečnosti, ochrany vody, udržiavania teploty, vyššieho prehriatia aj nižšej spotreby chémie. Takáto konštrukcia sa využíva na zakrytie balkónov a terás, ale samozrejme sú vhodné aj na zakrytie bazénov postavených vedľa domov. Vďaka vysokej konštrukcii si tak spravíte doslova plnohodnotný krytý bazén v exteriéri

Spoľahnite sa na kvalitu

Ak hľadáte zastrešenie bazéna, na ktoré sa dá vždy spoľahnúť, vyskúšajte značku Aquacomet. Disponujú technickými riešeniami, ktoré ponúkajú pohodlné a bezpečné používanie. V Európe ponúkajú unikátny sortiment viac ako 20 typov bazénových krytov. Mnohé z riešení sú priemyselne chránené, patentované riešenia, ktoré sú k dispozícii len u nás!

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.