Bazén sám o sebe je super, o tom niet pochýb. Možnosť schladiť sa v horúcich letných mesiacoch a popritom aj urobiť niečo pre svoje zdravie – perfektná kombinácia. Avšak čo takto váš bazén posunúť ešte o level vyššie? Pýtate sa, ako na to? No predsa vhodne zvolenými vylepšeniami a doplnkami. Toto je našich 5 tipov, ktorými trafíte do čierneho.

Masážne trysky do bazéna

Nielen vírivky vám vedia poskytnúť kvalitnú masáž, tento hydroterapeutický komfort si môžete dopriať aj vo svojom bazéne. Ako? Použitím šikovných masážnych trysiek do bazéna, fungujúcich na princípe prisávania vzduchu.

Jednoducho ich hadicou či potrubím napojíte na čerpadlo, voda vracajúca sa dýzou sa premieša so vzduchom a vytvorí tak masážny prúd. Vy si tak viete kedykoľvek dopriať benefity hydroterapie a naplno zrelaxovať na vlastnej záhrade.

Solárny ohrev do bazéna

Chcete si predĺžiť kúpaciu sezónu, no obávate sa obrovských účtov za energie pri používaní elektrického ohrevu do bazéna? Siahnite po energii nášho milovaného slnka. Solárny ohrev do bazéna je ekologický, efektívny a úsporný.

Jednoducho ho zapojíte do filtračného okruhu a využívate všetky benefity obnoviteľných zdrojov energie. Solárny panel, plachta, respektíve obdobný kolektor načerpá teplo zo slnečných lúčov a ohreje vodu vo vašom bazéne. Vy sa tak môžete začať kúpať už na skorú jar, prípadne potiahnuť sezónu až do neskorej jesene.

Bazénové osvetlenie

Máločo je elegantnejšie a štýlovejšie, ako dobre zvolené bazénové osvetlenie. Navyše večerné kúpanie je zážitkom, ktorému sa vyrovná máločo. Výhodou bazénového osvetlenia je, že nemusí byť zabudované do steny už pri konštrukcii bazéna, ale dá sa pripevniť aj do hotového.

Vyberte si farbu a typ a urobte zo svojho bazéna esteticky lákavý priestor. Nemusíte sa pritom báť účtov za energiu, dnes už nájdete na trhu aj úsporné LED či halogénové svietidlá.

Závesný protiprúd do bazéna

Predstavte si hydromasážnu trysku, ktorá vám však rozvíri hladinu v takmer celom bazéne. Znie to lákavo, čo? Na podobný účel slúži závesný protiprúd do bazéna. Na svoje si pri ňom prídu ako rekreační plavci, tak športovci.

Toto zariadenie totiž stačí prevesiť cez kraj bazéna, ukotviť ho, zapojiť do siete a môžete využívať všetky benefity protiprúdu vo vlastnom bazéne. Vďaka nemu si doprajete poctivý plavecký tréning, pri ktorom sa poriadne zapotíte.

Kryt bazéna

Nesmieme zabudnúť ani na praktické doplnky ku vášmu bazénu. Tým najlepším a najčastejšie využívanými je prekrytie, alebo zastrešenie bazéna od firmy TECHCON s.r.o. Nielenže ním bránite padajúcemu lístiu, kamienkom a iným časticiam, ale dokážete si pomocou neho predĺžiť sezónu, a tiež chránite seba a svojich blízkych pred úrazom.

Existujú rôzne druhy krytov bazénov. Medzi najlacnejšie spôsoby patrí klasická plachta, používa sa tiež strieška, ale z dlhodobého hľadiska je najefektívnejšie spoľahlivé zastrešenie bazéna. Nielenže má všetky praktické prednosti, ktoré sme spomenuli vyššie, ale je aj elegantným dizajnérskym kúskom, ktorý zvýši tiež estetickú hodnotu vášho bazéna a celej záhrady.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.