Ideálne je, ak je životnosť bazénového zastrešenia rovnako dlhá, ako životnosť bazéna. Zastrešenie sa však musí stretávať so zmenami teploty, dažďom, prípadne aj krupobitím. Rovnako odoláva horúčavám aj mrazivému vetru. Preto je dôležité sa oň vhodne starať, aby jeho odolnosť bola čo najväčšia.

Základom je správne čistenie

Bazénové zastrešenie je síce určené na ochranu bazéna pred znečistením, no to neznamená, že žiadne čistenie samo nepotrebuje. Dážď nie je umývacia služba a mnoho špiny neodstráni. Preto je potrebné čistiť bazénové zastrešenie suchou aj mokrou cestou. V prípade suchej ometáme popadané listy, mokrým čistením, zmyjeme zo zastrešenia prach, pele a nečistoty. Netreba však žiadne extra čistenie ani čistiace prostriedky, stačí hadica s tryskou a čistenie máte za sebou.

Zastrešenie stačí prečistiť raz týždenne. Zabránite tak tomu, aby sa prach a nečistoty dostali do mechanizmu, kde by spôsobovali trenie a časom aj poškodili mechanizmus.

Mazanie

Ak ste zastrešenie vyčistili, tak je potrebné myslieť aj na pravidelné mazanie pohyblivých častí. Minimálne dvakrát počas roka. Aby sa jednoducho celé konštrukcia vždy posúvala a otvárala ľahko. Bez pnutia a vŕzgania. Mazivá a systém na údržbu zastrešenia bazéna by vám mal odporučiť predajca alebo konštruktér samotného zastrešenia.

Ochrana spojov, pohyblivých častí a tesnení

Aj keď je konštrukcia z hliníka, je potrebné venovať dostatočnú pozornosť celému systému zastrešenia, koľajničkám aj spojom a tesneniam. Pretože bez ochrany, maziva a čistenie ľahko môže prísť k poškodeniu súčastí. Pretože na prvky v exteriéri nestriehne len hrdza. Aj tesnenia môžu rýchlejšie stvrdnúť a začať sa rozpadávať alebo stratia svoju účinnosť. Preto je potrebné venovať častiam na spojoch zvýšenú pozornosť.

Pozor na zmeny teploty

Bazénové zastrešenie je citlivé aj na teplotné výkyvy. To znamená, že sneh z neho vždy ometajte a nikdy nerozpúšťajte horúcou vodou. Tak isto sa nesnažte ho čistiť studenou vodou počas horúceho dňa, ale nechajte si to na večer. Dôvod je, aby ste materiály nevystavovali radikálnej zmene teploty. To by mohlo spôsobiť ich poškodenie a skrátiť životnosť.

Zvoľte si kvalitného výrobcu

Kvalitný výrobca zastrešenia sa rovná aj dlhej životnosti jeho diela. Ak chcete kvalitu za dobrú cenu, ktorá sa spája s dlhou životnosťou, ideálnou voľbou je zastrešenie bazéna Aquacomet od firmy TECHCON s.r.o..Predstavuje kvalitný a trvácny hliníkový profilový systém, UV stabilizovaný karbonát a kvalitnú izoláciu. Tú zabezpečuje odolné EPDM gumové tesnenie. Ide o zastrešenie, ktoré je ako celok projektované na dlhú životnosť len pri minimálnej starostlivosti.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.