Pri zastrešené okrúhleho bazéna máte na výber niekoľko možností. Pri výbere tej ideálnej je dôležité zohľadniť niekoľko aspektov. Ako rozmery okrúhleho bazéna, tak aj jeho využitie a typ. Netreba však zabúdať, že zastrešenie kruhového bazéna nemusí byť nutne kupolovité.

Klasické kupolovité zastrešenie

Je riešením pre jeden menší bazéna alebo vírivku. Systémy AQUACOMET poskytujú vynikajúcu pevnosť a efektivitu aj pri menších zastrešeniach. Kopulovité zastrešenie môžete rozložiť okolo kruhového bazéna alebo dokonca aj okolo štvorcovej vírivky. Nie je potrebné ho kotviť do podlahy, pohybuje sa na vlastných koľajniciach.Výška zastrešenia je 2,5 metra, takže  pokojne vám bude stačiť na pohodlné kúpanie. Dá sa otvoriť až na 50 %, takže si užijete aj ochranu aj slnečné počasie.

Zastrešenie zo steny domu

Okrúhly bazén väčšina ľudí stavia na pevnú plochu. Ide pritom obvykle o menší bazén a preto sa využíva často na terasách. Takýto bazén však nemusíte zastrešiť len kupolovitou strechou. Dokážete ho zastrešiť napríklad spoločne s terasou. V takomto prípade prekryjete bazén v samostatnom prestrešení. To bude ukotvené na stene domu. Vysoký kryt okrúhleho bazéna, ktorý sa pripája na stenu tak možno využiť ako malé wellness centrum, alebo dokonca vlastnú relaxačnú miestnosť. Priamo pod zastrešenie môžete okrem bazéna pridať aj stoličky, ležadlá a spraviť si tak luxusné posedenie priamo pri dome.

Atypické zastrešenie okrúhleho bazéna

Riešenie od top svetového výrobcu AQUACOMET , prináša revolúciu do zastrešenia okrúhleho bazéna aj vďaka tomu, že nemusíte myslieť len v oblinách. Môžete si vybrať aj atypické zastrešenie bazéna. V takomto prípade sa namiesto posúvania konštrukcie po koľajnici posúvajú steny atypického zastrešenia smerom nahor. Vďaka tomu napríklad dostanete v lete úplne vzdušný altánok.

Bezkoľajnicové zastrešenie so širokým rozpätím

Stabilná, pevná a dostatočne priestranná konštrukcia, ktorá vytvorí na vašej záhrade nielen zastrešenie, ale doslova krytú plaváreň s okrúhlym bazénom. Výhodou je, že nekopíruje kruhový tvar a tak dáva priestor na to aby ste si okolo bazéna spravili aj oddychový priestor. To všetko pod jednou strechou. Rozpätie takéhoto prekrytia môže byť až 12 metrov bez koľajníc. 

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.