Bazén bez zastrešenia straší nízkou životnosťou, poškodením a je nebezpečný pre deti aj domáce zvieratá. Ako si však bazén zastrešiť? Realizovať svojpomocné zastrešenie, alebo sa spoľahnúť na ľudí, ktorí sa zastrešeniu rozumejú? Rozdiel totiž nie je len v cene.

Svojpomocne, ale ako..?

Domáci majstri a „kutilovia“ sú často zvyknutí vziať veci do vlastných rúk. Nie vždy je však výsledok taký, ako by očakávali. Zručný majster aj hodinovým manžel možno dokážu zostrojiť drevený altánok, prípadne zvládnu drobné opravy a úpravy v domácnosti, ale realizácia a inštalácia bazénového zastrešenia si už vyžaduje trochu viac zručností

A nielen tých. Dôležité je vedieť pracovať so špecifickými materiálmi, ako napríklad polykarbonát, ktorý je samozrejme najvhodnejší na zastrešenie. To nie je skutočne práca pre domáceho majstra. Ten si poradí určite s menej náročnými materiálmi, ale kvalitné prepracované zastrešenie nie je nič pre domácu výrobu. 

Domáca inštalácia

Doma po víkendoch sa nikto nepúšťa ani do zvárania konštrukcií na stavbu vysokého, posuvného zastrešenia. Obvykle ide skôr len o náhrady, ktoré si vie zhotoviť aj domáci majster. Ide predovšetkým o rôzne rolety, ktoré sa dajú kúpiť takmer hotové a stačí ich len nainštalovať na bazén. Prípadne rôznorodé prekrytia bazénov, či už solárnymi, alebo zimnými plachtami. Ani jedno riešenie však kvalitatívne, esteticky, ani bezpečnostne nenahradí spoľahlivé zastrešenie bazéna s odolnou konštrukciou. 

Roky skúseností vs pokus a omyl

Stavba bazéna svojpomocne je idea, ktorú má mnoho ľudí a nakoniec zavolajú profesionála. Rovnako je to aj so zastrešením od firmy TECHCON s.r.o.. Myšlienka zastrešenia bazéna svojpomocne je síce zaujímavá, ale v praxi zvykne stroskotať. Pretože málokto má skúsenosti s takouto realizáciou. Ak teda stavbu nerealizuje profesionálna stavebná firma. Tá už má prehľad a samozrejme aj vie, ako samotnú konštrukciu osadiť a postaviť.

Stavte na dobrú firmu pri stavbe aj konštrukcii

Kvalitná konštrukcia na zastrešenie bazéna nie je len o tom, že bude špičkovo osadená a funkčná. V konečnom výrobku získate know – how a kvalitné diely, servis aj prípadné náhradné diely. Kvalitný výrobca zastrešenia sa rovná aj dlhej životnosti samotného diela

Napríklad zastrešenie  Aquacomet ponúka všetko v jednom. Predstavuje kvalitný a trvácny hliníkový profilový systém, UV stabilizovaný karbonát a kvalitnú izoláciu. To domáci majter nemá ako dosiahnuť. 
Okrem toho ponúka roky skúseností, tisíce spokojných zákazníkov po celom svete a istotu, že zastrešenie bazéna bude bezpečné. Rovnako sa môžete spoľahnúť na špičkové tesnenie EPDM, pretože práve kvalitné tesnenie zlepši ochranu bazéna aj stratu teploty. To sa pri zastrešení bazéna svojpomocne nedá dosiahnuť.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.