Zastrešiť, alebo nezastrešiť bazén? Dnes sa pozrieme na výhody tejto investície, ale rozoberieme si aj nevýhody, ktoré so sebou môže zastrešenie bazéna prinášať. Nezáleží pritom, či máte bazén zapustený do zeme, alebo voľne stojací, či nafukovací. 

Menej starostí

Dobré zastrešenie váš bazén ochráni a výrazne skreše náklady na starostlivosť o bazén. Ako časové, tak aj finančné. Nielenže sa do bazéna dostane menej nečistôt, ale spotrebujete aj menej chémie, ktorá sa nebude tak rýchlo odparovať. Ak hľadáte možnosť ako znížiť mieru starostlivosti o bazén, po zastrešení budete nadšení. Čistenie vody v bazéne zvládnete rýchlejšie a nebude tak náročné. 

Predĺžite si kúpaciu sezónu

Veľkou výhodou je, že zastrešením sa stane vonkajší bazén do istej miery krytým. V prípade nízkeho zastrešenia síce nemôžete pod ním plávať, ale dokáže ochrániť teplotu vody a to jednoducho tak, že slnko prechádzajúce cez stabilizovaný karbonát zabezpečí jednoduché zahriatie vody

Ochrana pred pádmi

Zastrešenie bazéna je prakticky nutnou výbavou všade tam, kde sa pohybujú malé deti. Stačí minúta nepozornosti a hlavne v prípade zapustených bazénov sa utopenie môže stať veľmi rýchlo. Zastrešenie bazéna je možné uzamknúť a vy tak môžete svoje dieťa spokojným svedomím pustiť hrať sa na záhradu bez strachu, či sa mu nešmykne noha a neocitne sa v bazéne. 

Ochrana kvality vody

Zastrešenie bazéna ochráni vodu aj pred zrážkami a tým pádom aj nečistotami a zmenou pH v bazéne. Ak ste citliví na kvalitu vody a snažíte sa ju udržiavať v dostatočnej kvalite, aby bola vhodná na kúpanie pre všetkých členov rodiny, má zmysel ju chrániť aj pred dažďom.

Môžete mať plnohodnotný krytý bazén

Zastrešenie bazéna nemusí byť len na jeho ochranu, ale v kombinácii s vykurovaním, ohrevom vody prostredníctvom tepelného čerpadla, či slnečnými kolektormi, môžete získať príjemné celoročné kúpanie aj kúpanie v zime. Ukotvenie zastrešenia o dom vytvorí prakticky krytú plaváreň, ktorá poteší každého člena rodiny. 

Nevýhody vyplývajú hlavne z nízkej kvality zastrešenia

K nevýhodám zastrešenia bazéna mnoho majiteľov radí nutnosť starostlivosti prasknutie, samotného zastrešenia, vysoké náklady na údržbu alebo estetická stránka. Málokedy však dodajú, že tieto negatíva často pochádzajú z výberu nekvalitného zastrešenia. Kvalitu Aquacomet reprezentuje hliníkový profilový systém, UV stabilizovaný karbonát a kvalitnú izoláciu zabezpečuje EPDM gumové tesnenie. 

Voľba, ktorá vás nesklame. Vydrží dlhé roky, nie je potrebné vymieňať každý rok tesnenia a pri normálnej starostlivosti zastrešenie vydrží desaťročia. 

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.