Vlastný bazén má celé spektrum výhod. Napríklad nemusíte premýšľať, kam tento rok vyrazíte k vode, pretože voda príde takpovediac za vami. A to dokonca aj morská. Po rokoch dominancie sladkej vody v bazénoch sa pridáva aj slaná. No v roku 2021 sa bazénmi preženie viacero trendov, ktoré sa oplatí spoznať, ak nechcete mať bazén ako z outletu.

Obdĺžnikový tvar je favoritom

Je to stálica. Dalo by sa povedať evergreen, ktorý jednoducho nikdy nevyjde z módy. Obdĺžnikový bazén je stávka na istotu. Pokojne môžete tento bazén inštalovať. Je to síce klasika, ale moderný bude nielen v tomto roku, ale aj v tom ďalšom. Navyše obdĺžnikový bazén je skvelý na akýkoľvek typ zastrešenia. Môžete si vybrať typ zastrešenia  AQUACOMET od firmy TECHCON-SK s.r.o., ktoré v sebe kombinujú vysokú efektivitu, ale aj trvácnosť a štýlovosť.

Kryté bazény

Vďaka zastrešeniu bazéna môžete mať bazén pri dome prakticky celoročný. V prípade vysokej konštrukcie od TOP svetového predajcu AQUACOMET, vytvoríte samostatnú plaveckú miestnosť pokojne aj u vás v záhrade. Popri nízkemom zastrešení bazéna sa totiž do popredia dostávajú práve aj bazény s vysokou strechou, pri ktorých stačí trochu slnka, voda sa rýchlo prehreje a vy sa môžete kúpať od skorej jari až do jesene. A mať svoj vlastný bazén krytý pred poveternostnými vplyvmi aj znečistením.

Slaná voda

Slané bazény boli donedávna v úzadí. To sa však mení. Stále populárnejšia je úprava vody elektrolýzou soli a tým pádom vzniká aj slaný bazén. Do bazéna sa nasype soľ, ktorá sa pomocou elektrolýzy premieňa na plynný chlór. Ten nie je nijak cítiť a nedráždi pokožku. V bazéne upravovaným slanou vodou sa môžu kúpať aj deti a dospelí, ktorým bežný chlór nerobí dobre. Navyše sa cítite tak trochu ako pri mori, ku ktorému opäť nie je isté, že sa dostanete.

Bazén s protiprúdom

Skvelý tip na každú záhradu. Už nepotrebujete veľký bazén, aby ste si poriadne zaplávali. Ak nehľadáte len malý bazén na relax a osvieženie, ale chcete žiť zdravo a reálne si zaplávať, tak bazén s protiprúdom bude pre vás tou pravou voľbou. Bazény s protiprúdom sa dostávajú do módy s čoraz väčšou snahou ľudí žiť zdravo. Navyše pomocou zastrešenia bazéna získate kvalitný tréningový nástroj aj počas sychravejších dní.

Bezpečný bazén

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek tvar, typ  alebo vybavenie bazéna, tak v roku 2021 bude rozhodne jedným z najmodernejších aj najfunkčnejších riešení stávka na kvalitné zastrešenie bazéna. Kryt bazéna chráni samotný bazén pred nečistotami. Chráni do istej miery aj teplotu vodu a hlavne chráni bezpečnosť najmenších obyvateľov domu a domácich miláčikov. Výsledkom je estetické a bezpečné riešenie vďaka zastrešeniu

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.