Záhradný bazén je príjemný relax, pohoda, záruka skvelého leta. Na druhej strane je potrebné povedať, že nie každá ochrana bazéna je rovnako účinná a rovnako spoľahlivá. Pozreli sme sa dnes na výhody a nevýhody jednotlivých druhov zastrešenia.

Bazénový kryt

Ide o najlepšie a najfunkčnejšie zastrešenie bazéna. Spája v sebe výhody ostatných zastrešení a ponúka aj niečo navyše. Napríklad zastrešenie AQUACOMET chráni bazén viacerými spôsobmi. Pred zimou, pretože celé zastrešenie je postavené z kvalitnej konštrukcie. Chráni bazén pred poveternostnými vplyvmi, chráni vodu pred odparovaním a súčasne aj pred zrážkami a znečistením.

Nemalou výhodou zastrešenia AQUACOMET je možnosť postaviť ho ako nízke zastrešeniea dizajnový prvok záhrady, ale aj ako vysoké. Spraviť si tak prakticky „krytý bazén“, ktorý sa dá kedykoľvek otvoriť. Výhodou je kvalitná konštrukcia, ktorá ochráni vodu, bazén a predĺži aj vašu kúpaciu sezónu. Navyše prináša zaujímavý estetický benefit.

Bazénové plachty

Je to najlacnejšia možnosť, ako mať zastrešený bazén. Oplatí sa však ako krátkodobá záležitosť. Napríklad vtedy, ak idete stavať pevné zastrešenie, ale potrebujete bazén dovtedy zakryť. Medzi výhody patrí cena, ktorá je nízka. No nemôžete počítať prakticky so žiadnou izoláciou, nechráni deti pred spadnutím do bazénu ani nepôsobí krásne. Avšak ako lacné a rýchle riešenie, napríklad na nafukovací bazén je možnosťou, ktorá ochráni vodu pred hlavnými nečistotami.

Bariérové rolety

Patrí ku krytom, ktorý je niekde na pomedzí plachtou a krytom. Môžu byť montované pod hladinou alebo nad hladinou. Automatické alebo manuálne. Pevnejšia konštrukcia chráni bazén viac ako plachta a vytvára aj isté bezpečie pre deti a domáce zvieratá. Má však kratšiu životnosť a jeho estetické hodnota sa nedá so zastrešením porovnať. Navyše ak hovoríme o krytí bazéna aj počas kúpania, aj bazénová roleta nestačí. Takéto riešenie je praktickejšie napríklad do vnútorných bazénov.

Vyberte si to pravé pre seba

Zastrešenie bazénov AQUACOMET ponúka ideálnu kombináciu ceny a možností. Navyše máte k dispozícii celú paletu riešení. Zastrešenie nízke, vysoké, pre obdĺžnikové aj okrúhle bazény, či vírivky. Kvalitná konštrukcia hliníkových a polykarbonátových zlúčenín sa vyznačuje dlhou životnosťou a estetickým prevedením. Splní preto predstavy aj náročných klientov.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.