Túžite po letnom osviežení, prípadne po vlastnej ľadovej vode na otužovanie cez zimu? Rozhodujete sa pre bazén na záhrade, ale neviete aký by sa vám hodil? Každý má svoje prednosti a nájde si svojho užívateľa. Len je potrebné zvážiť cenu, úžitok, aj životnosť.

Detský bazén

Je absolútny základ a dnes sa už asi nikto nepremýšľa nad výberom bazénika pre malé deti. Tie je možné mať aj na balkóne, prípadne v zimnej záhrade. Rovnako dobre poslúži aj na záhrade. Výhodou je, že ak máte napríklad zastrešenú vírivku, môžete k nej dať aj malý detský bazénik. Detský bazén je jednoducho synonymom príjemného detstva.

Nafukovací bazén

Jeho veľkou výhodou je cena a spratnosť. Dá sa jednoducho zložiť v prípade, ak ho nepoužívate a uskladniť napríklad v pivnici. Rovnako si nevyžaduje prakticky žiadnu prípravu. Stačí plachta pod bazén, nafúknuť, napustiť vodu a kúpete sa. Bazény sa dajú zaobstarať prakticky od 50 eur po pár stoviek. Záleží od veľkosti a kvality. Rovnako na zastrešenie stačí krycia plachta, ktorou bazén prekryjete. 

Nadzemný bazén

Aj nafukovací bazén je nadzemný, ale ak hovoríme o nadzemnom bazéne, je reč často o pevnej konštrukcii, ktorú však ľahko zložíte. Takýto bazén má už kvality klasického záhradného bazéna. Dosahuje aj dostatočnú veľkosť, môžete ho vybaviť protiprúdom. Aj na ohrev vody v bazéne nad zemou môžete použiť slnečné kolektory, alebo tepelné čerpadlo. Solárny ohrev vody v bazéne sa určite oplatí, či už ide o bazén nadzemný alebo napríklad murovaný bazén. Využívať solárny ohrev je výhodnejšie bez ohľadu na typ bazéna, ako elektrický ohrev bazéna. 

Zapustený bazén

Ide o najštýlovejší bazén, ale rovnako aj najnákladnejší na vybudovanie aj prevádzku. Je potrebné vybagrovať jamu,  v ktorej sa bazén vymuruje, alebo kde sa zapustí. Ide o náročnú stavbu, na druhej strane je to najstabilnejší typ bazénu. Ak si zvolíte zastrešenie, prípadne ohrev dostatočne jemný, aby voda nezamrzla, môžete bazén využívať v lete na kúpanie a v zime na otužovanie. Kvalitné zastrešenie bazéna ochráni vodu v lete od nečistôt a v zime od snehu. Zastrešenie bazéna však môžete použiť aj na výstavbu komplexnej „miestnosti“ ktorú premeníte na krytú plaváreň v zime alebo aj počas leta. Aj to je možné s kvalitným zastrešením Aquacomet od firmy TECHCON s.ro..

Na zastrešenie myslite už od začiatku

Či už si vyberiete bazén nafukovací, nadzemný, alebo zapustený, prípadne len vírivku, už na začiatku myslite na zastrešenie. Pri nafukovacích bazénoch môžete voliť aj prenosné zastrešenie bazénov Aquacomet, ktoré sa dá využiť na nadzemné bazény, vírivky aj detské bazéniky. Pri zapustenom bazéne je vhodné voliť zastrešenie nenápadné a nízke, alebo naopak praktické vyššie, pod ktorým sa dá aj plávať. Aquacomet  ponúka vysokú kvalitu pre každý typ bazénu.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.