Bazénové zastrešenie sa stará o ochranu bazéna a vody. No aj samo si istú starostlivosť vyžaduje, aby nám dlho a dobre slúžilo. Starostlivosť nie je zložitá, ale určite sa oplatí. Je totiž prísľubom dlhej životnosti a minimálnych problémov v budúcnosti.

Hlavne sú kvalitné materiály

V prvom rade je dôležité rozhodnúť sa pre kvalitnú konštrukciu aj trvácne materiály. Pretože ak je samotné zastrešenie nízkej kvality, tak mu k dlhej životnosti nepomôže ani dokonalá starostlivosť. V tomto prípade zastrešenia od top svetového výrobcu AQUACOMET majú navrch a poskytujú vynikajúcu pevnosť, odolávajú počasiu, sú efektívne a majú dlhú trvácnosť.

Postačí prúd vody

Najväčším problémom zastrešení je samozrejme vonkajšie znečistenie. V prípade polykarbonátového zastrešenia je čistenie jednoduché, zvládnete ho prakticky pomocou hadice, prípadne vysokotlakovým čističom. Prúd vody odstráni hrubé znečistenie a v prípade intenzívneho znečistenia je možné umyť kryt bazéna aj saponátom. Stačí bežná chémia na okná a jemný mop. Pozor však na kúsky kamienkov, hliny alebo abrazívne prostriedky. Tie by mohli povrch nepekne poškriabať.

Čistite v primeranom počasí

Jednou z častých chýb, ktorých sa môžeme dopustiť pri čistení bazénových konštrukcií, je voľba nevhodného počasia. Najlepšie je čistiť kryt bazéna, keď je pod mrakom. Určite si na čistenie nevyberajte horúci deň a nie čas obeda, kedy je kryt bazéna rozpálený. Kontakt so studenou vodou spôsobuje šok a oslabuje materiály. 

Pozornosť venujte aj tesneniam a posuvným  mechanizmom

Zastrešenie bazéna je celoročne vystavené poveternostným vplyvom a preto jednotlivé časti, hlavne tie, ktoré sa hýbu a tesnia potrebujú ochranu pred mrazom aj pred vysokými teplotami. Preto im venujte pozornosť. Pohyblivé časti je nutné vždy po lete aj pred ním premazať. Dvere a okná, rovnako ako aj gumové tesnenie premazať silikónovým olejom, alebo inými vhodnými prostriedkami.

V zime odstraňujte pravidelne sneh

Dôležité je vedieť, že zastrešenie bazéna nie je konštrukčne rovnako silné ako napríklad strecha domu. Preto je potrebné z bazénového zastrešenia počas zimy odmetať sneh. Ideálne skôr, ako sa na ňom vytvorí niekoľkocentimetrová vrstva. Ľahký sneh zastrešeniu neublíži, no priťažký mokrý sneh môže ľahko spôsobiť poškodenie zastrešenia prasknutím alebo zrútením celého systému. To samozrejme platí pri zastrešeniach rovných. Tie, ktoré majú oblú strechu, kde sa sneh neudrží, majú o starosť menej. 

Profesionálny servis 

Ak si vyberiete spoľahlivého dodávateľa bazénového zastrešenia, tak vám poskytne ku konštrukcii aj servis. Svetový TOP predajca zastrešení AQUACOMET vám navrhne aj servisné úkony, ktoré by ste mali robiť pre predĺženie životnosti a navrhne aj čas profesionálneho servisu pre váš typ zastrešenia. V takomto prípade vám zastrešenie vydrží naozaj dlho a môžete sa spoľahnúť aj na prvotriednu kvalitu. 

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.