Zastrešenie je jednou z vecí, o ktorej je vhodné premýšľať už od začiatku výstavby bazéna. Dôvodov je niekoľko. Od bezpečnosti, cez estetiku, predĺženie kúpacej sezóny až po predĺženie životnosti samotného bazéna. A práve na životnosť sa pozrieme bližšie.

Ochrana samotnej bazénovej konštrukcie

Nezáleží na tom, či máte nadzemný bazén alebo typ zapustený do zeme. V oboch prípadoch je značná časť samotného bazéna mimo vodnej hladiny. Výsledkom je, že takáto plocha je vystavená možnosti mechanického poškodenia a súčasne nie je chránená pred poveternostnými vplyvmi.

Konštrukcia ako aj povrchová úprava bazéna sa teda omnoho ľahšie poškodia, ak nie je ochránená či už pred dažďom, krúpami, ale napríklad ani pred oškretím, zakopnutím, alebo záhradnými prácami. Zastrešenie bazéna takéto „malé nehody“, ktoré však môžu mať skutočne závažné následky, eliminuje.

Menej chémie

Zastrešenie bazéna prináša ešte jednu zaujímavú ochranu a tou je, že nie je potrebné na ošetrenie vody vynakladať toľko chémie. Pretože napríklad pod strechou sa voda menej znečistí a aj samotná chémia vďaka krytu vydrží dlhšie. Výhodou teda je nižšia koncentrácia bazénovej chémie, čo ochráni však nielen váš bazén, ale aj vašu pokožku. Preto je samozrejme vhodné zastrešenie dvojitou ochranou.

Ochráni bazén, ale aj obsah

Každý, kto má bazén na záhrade súhlasí, že práve voda je jednou z najdrahších jeho súčastí. preto je vhodné chrániť nielen samotný bazén, ale aj jeho súčasť. Práve v prípade konštrukcie AQUACOMET získavate dva v jednom. Spoľahlivú ochranu. Pomocou konštrukcie môžete vytvoriť nízke zastrešenie, ktoré je vhodnou ochranou samotného bazéna a vody. Vysokým zastrešením získate dokonca samostatne chránenú plaveckú miestnosť.

Ochrana bazéna mimo sezóny

Týka sa to hlavne bazénov zapustených do zeme, ktoré nie je možné sfúknuť alebo odniesť počas zimy. Zima je totiž pre bazén najťažšou skúškou prežitia. Zastrešenie AQUACOMET ho však počas zimy chráni viacerými spôsobmi. Pred ľadom a poškodením mrazom. Zároveň zastrešenie zabraňuje aj výkyvom teploty v bazéne. Vďaka ochrane pred prízemným mrazom ostane voda teplejšia aj počas zimy a bude menej namŕzať, čo znamená omnoho menšie zaťaženie stien bazéna. Ak preto chcete mať celoročný vonkajší bazén, zastrešenie je tou najľahšou možnosťou, ako ho ochrániť a predĺžiť tak jeho životnosť a súčasne ušetriť financie za opravy.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.