Ak ste sa tento rok rozhodli, že more vymeníte za vlastný bazén, nezabudnite aj na jeho zastrešenie. Kvalitné zastrešenie bazéna je skvelým riešením nielen pre samotný bazén, ale aj pre celú vašu rodinu. Ako je to možné? Prečítate si v článku nižšie.

Ochrana vody

Jednou z výhod zastrešenia bazéna je, že môžete sieťku nechať doma. Zastrešenie bazéna počas noci zamedzí tomu, že vám na hladinu pristanú listy, prach, peľ, ale napríklad aj hmyz. Ochránite vodu v bazéne a ušetríte či čas s čistením a vysávaním. Voda v bazéne alebo aj vírivky bude jednoducho čistejšia

Ochrana detí pred utopením

Zastrešenie bazéna nie je praktické len počas noci, ale aj počas dňa, ak sa práve nepoužíva. Zastrešenie bazéna sa dá síce jednoducho stiahnuť, ale malé dieťa to samé nezvládne. Preto môžete deti nechať pokojne pobehovať po záhrade bez strachu, že môže spadnúť do bazéna a príde k nešťastiu. To platí samozrejme aj o domácich zvieratách. Pri zastrešení bazéna si môžete byť jednoducho istí, že sa nič nechcené nestane. 

Zastrešenie predĺži kúpaciu sezónu

Zastrešenie bazéna od top svetového výrobcu Aquacomet, dokáže zabezpečiť, že sa budete kúpať viac, ako susedia. Vďaka krytu prichádza k menšiemu ochladzovaniu vody počas noci. Zabráni sa padaniu rosy do bazéna, čím sa výrazne spomalí ochladzovanie vody, počas prvých chladnejších dní na jeseň. Na druhej strane, ak necháte zastrešenie bazéna zatvorené na jar a počas slnečného dňa, dokáže prehriať vodu a kúpanie je tam príjemné omnoho skôr, ako sa voda prehreje prirodzene. 

Zastrešenie zníži spotrebu bazénovej chémie

Vďaka tomu, že zastrešenie bazéna bráni aj prieniku UV žiarenia, výrazne sa tým obmedzuje rozklad chlóru vo vode. Na prvý pohľad nevýrazný krok, no predlžuje životnosť samotného bazéna a znižuje sa aj spotreba bazénovej chémie. Menej chémie znamená väčšiu úsporu financií.

Zastrešenie funguje aj ako estetický doplnok

Zastrešený bazén je ozdobou záhrady. Okrem toho, že ochráni vodu a predĺži sezónu je aj príjemnou ozdobou celého pohľadu na záhradu. Zastrešenie bazéna je príjemným doplnkom. Jeho efekt sa prejaví pri dlhodobom používaní. Navyše ak zvolíte vysoké podchodové zastrešenie, v prípade nepriaznivého počasia sa môžete okúpať aj pod čiastočne zatiahnutou strechou. Romantika, ktorú rovnako oceníte. 

Sme výhradný dovozca a dodávateľ na slovenskom a českom trhu. Neváhajte nás kontakotvať.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.